Nowe życie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem

Województwo Małopolskie, od zeszłego roku organ prowadzący, tchnął nowe życie w Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Po wielu latach starań zakopiańska kuźnia talentów doczeka się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa w towarzystwie Posła na Sejm RP Andrzeja Guta-Mostowego wmurowali kamień węgielny pod tę inwestycję.

Powierzchnia 1662 m.kw, boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, a dodatkowo wszystkie potrzebne sprzęty do ćwiczeń lekkoatletycznych (m.in. skrzynia do skoków, ławeczki, drabinki, równoważnie) – tak będzie wyglądała nowoczesna hala sportowa, jaka zostanie wzniesiona przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Inwestycja, która będzie realizowana przez Województwo Małopolskie, będzie kosztować ok. 8 mln zł – z czego 50% stanowi dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, resztę pokryje budżet Województwa. Zakończenie inwestycji i uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie jest zaplanowane w październiku 2017 roku.

Województwo Małopolskie przejęło od powiatu tatrzańskiego prowadzenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem w zeszłym roku. Mimo tak krótkiego czasu, można mówić już o pierwszych sukcesach. Po pierwsze – z inicjatywy Województwa Małopolskiego, szkoła jest jedyną placówką w Polsce przygotowującą przyszłych mistrzów sportów zimowych już na etapie szkoły podstawowej. Od września tego roku realizowane jest tam kształcenie dla uczniów klas IV-VI.

Żródło tekstu: http://www.malopolskie.pl

Strony, które warto odwiedzić