Branża turystyczna musi mieć swojego ministra

Podhale i południe Małopolski to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Praktycznie co roku ilość turystów odwiedzających Zakopane i Skalne Podhale rośnie o kilkanaście procent.  I od kilku lat nie ma już tzw. martwego sezonu i przyjazd pod Tatry modny jest praktycznie przez cały rok. Ale rekordowa liczba turystów sprawia że gołym okiem widać, ile jeszcze trzeba zrobić dla rozwoju regionu. Nieobecni nie mają głosu – dlatego Podhale musi mieć swojego ministra w rządzie.

Teraz jest taka szansa – obiecuje wicepremier Jarosław Gowin, który jednoznacznie deklaruje, że jeśli po wyborach rząd będzie tworzyć Zjednoczona Prawica, to kandydatem Porozumienia na wiceministra Sportu i Turystyki będzie Andrzej Gut-Mostowy. 

– To przedsiębiorca i samorządowiec, a więc idealny kandydat na to stanowiska – zaznacza wicepremier Jarosław Gowin. – Branża turystyczna, która jest motorem napędowym gospodarki m.in. w tej części Polski musi mieć swojego przedstawiciela w rządzie. To osoba która doskonale zna biznes turystyczny nie tylko w Polsce, ale i w krajach sąsiednich. 

Minister do spraw turystyki z Podhala jest konieczny dla dalszego rozwoju Podhala i Małopolski  – problemy komunikacyjne, ekologia, ochrona przyrody i krajobrazu to tylko niewielka część wyzwań jakie stoją w najbliższym czasie przed nami.  

– Andrzej Gut-Mostowy to osoba mająca ogromne kompetencje w tym zakresie – absolwent studiów magisterskich i doktoranckich. Jeden z założycieli Małopolskiej Organizacji Turystycznej, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki najpierw w Sejmiku Małopolskim a potem już w Sejmie gdzie był posłem przez trzy kadencje. Obecnie jest też wiceprzewodniczącym Rady do spraw turystyki w Małopolsce powołanej przez Urząd Marszałkowski. Warto postawić na sprawdzonych ludzi, ekspertów w swojej dziedzinie taką osobą jest Andrzej Gut-Mostowy – podkreśla wicepremier.

Strony, które warto odwiedzić