Pakiet dot. tarczy antykryzysowej – podpisany przez Prezydenta RP

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową.

 

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego DLA OBIEKTÓW HOTELARSKICH

Aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osób powracających z krajów gdzie stwierdzono występowanie koronawirusa, jeżeli nie spełniają one kryteriów dla przypadku podejrzanego o zakażenie lub zachorowanie.

Oświadczenie

W związku z emisją serialu „Iwan Groźny z Treblinki” na platformie Netflix stanowczo sprzeciwiamy się przedstawianiu zmanipulowanego obrazu rzeczywistości II wojny światowej, niezgodnie z faktami i wiedzą historyczną. Autorzy produkcji kłamliwie sugerują istnienie polskich obozów śmierci.

Wizyta w firmie LAVARD

Wraz z Wicepremierem Jarosławem Gowinem odwiedziliśmy  firmę LAVARD w Starem Bystrem. Wspaniałe jest to, jak polscy przedsiębiorcy rozwijają swoją działalność nie tylko na rynku rodzimym, ale także europejskim. Polska ma się czym chwalić!

 

 

Mistrzostwa Europy w boulderingu Zakopane 2019

Podczas tegorocznego festiwalu spotkania z Filmem Górskim odbyła się kolejna edycja zawodów w boulderingu – tym razem w randzie Mistrzostw Europy. Najszybszym wśród mężczyzn okazał się Mawem Mickael. Wśród kobiet triumfowała Repusic Urska.

EURO – zagrożenie czy szansa? Andrzej Gut-Mostowy na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Jeden z powtarzających się postulatów totalnej opozycji to konieczność wejścia Polski do strefy euro. Orędownikiem zastąpienia złotówki wspólną walutą europejską jest lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Tymczasem przykład Słowacji jednoznacznie pokazuje, że nie jest to w interesie polskich przedsiębiorców ale i zwykłych mieszkańców.  Temat jest niezwykle ważny stąd i jego obecność na tegorocznym XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy. 

Strony, które warto odwiedzić