Prezydent RP Bronisław Komorowski w Nowym Targu

foto

8 marca, na nowotarskim Rynku, Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami Podhala. Podczas spotkania przedstawiony został podhalański społeczny komitet poparcia Prezydenta.

8 marca, na nowotarskim Rynku, Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Podhala. Podczas spotkania przedstawiony został podhalański społeczny komitet poparcia Bronisława Komorowskiego.

Bronisława Komorowskiego przywitał Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watych. Jan Karpiel-Bułecka razem z Krzysztofem Trebunią-Tutką i Andrzejem Gutem-Mostowym wręczyli Prezydentowi ciupagę jako góralski symbol dobrego rządzenia. Od Pani Prezes MMKS Podhale Agaty Michalskiej Prezydent otrzymał koszulkę klubową z nazwiskiem KOMOROWSKI. Swoje poparcie dla Prezydenta przekazał także Kazimierz Tischner – brat ks.prof. Józefa z Łopusznej.

Dzieci i młodzież z lokalnych zespołów regionalnych przygotowały krótki pokaz góralskiego tańca i śpiewu.

Prezydent w swoim wystąpieniu podziękował za wsparcie. Podkreślił wagę współpracy i zgody w codziennym życiu. Jesteśmy jak wielka rodzina, a rodzinie trzeba zgody. Nawet, jeśli nie jest to łatwe – mówił Bronisław Komorowski podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Targu.

Po oficjalnych wystąpieniach Prezydent fotografował się razem z mieszkańcami i rozdawał podpisy. Następnie wsiadł do Bronkobusa i pojechał do Krakowa na kolejne spotkanie z wyborcami.

Strony, które warto odwiedzić