Noworoczne spotkania opłatkowe w Nowym Targu i w Zakopanem

foto

Z inicjatywy parlamentarzystów Senatora RP prof. Stanisława Hodorowicza, Posła na Sejm RP Andrzeja Guta-Mostowego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, w dniu 11 stycznia 2015 r. w Nowym Targu i w Zakopanem odbyły się noworoczne spotkania opłatkowe.

Z inicjatywy parlamentarzystów Senatora RP prof. Stanisława Hodorowicza, Posła na Sejm RP Andrzeja Guta-Mostowego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, w dniu 11 stycznia 2015 r. w Nowym Targu i w Zakopanem odbyły się noworoczne spotkania opłatkowe. Uczestniczyli w nich samorządowcy oraz przedsiębiorcy, ludzie kultury i przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

Po rozpoczęciu spotkania i przywitaniu zebranych, zwracając się do przybyłych gości Senator Stanisław Hodorowicz przekazał życzenia podkreślając w nich, że czas świąteczny i pierwszych dni Nowego Roku wymaga nie tylko winszowania sobie Wszystkiego Najlepszego, ale także pogłębionej refleksji nad samym sobą i odpowiedzią na pytanie, co mogę wnieść do często płaskiej codziennej rzeczywistości. Sens życzeń można krótko wyrazić słowami: „Zdrowie, Radość i Dobro wszelkie niech ten Czas przynosi, a można Fortuna życia drogi mości. Charaktery i wolę niechaj też hartuje, o ziemię opartych do niebios kieruje. Niech lotem orlim dokonania wyznacza i tylko echem uznania z powrotem się wraca”.

Następnie poseł Andrzej Gut-Mostowy składając życzenia noworoczne, odniósł się do życzeń Ks. Kardynała Kazimierza Nycza składanych w Parlamencie. „Dziś, w obecnej sytuacji Europy życzenia pokoju nabierają innego znaczenia” mówił. W swoim wystąpieniu Poseł złożył również osobiste gratulacje nowo wybranym samorządowcom oraz podziękował wszystkim tym, których „sztafeta” dobiegła końca, podkreślając ich zaangażowanie w budowanie samorządu oraz pracę, której efekty są widoczne w całym naszym Regionie.

W czasie spotkań głos zabrał również Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, odnosząc się do nowej perspektywy finansowej zaznaczył, iż nowo tworzony Regionalny Program Operacyjny, stanowi wielką szansę dla naszego regionu i tylko dobra współpraca może zapewniać wspólny sukces jego realizacji. „Patrząc w przyszłość tylko dialog i współpraca może przynieść wiele pozytywnych zmian w naszej „małej ojczyźnie” zakończył.

Po życzeniach nadszedł czas na łamanie się opłatkiem i życzenia bardziej osobiste. Spotkania uświetniła krótkimi recitalami znana artystka operowa, pochodzącą z Podhala, Agnieszka Konieczna-Kuk.

Spotkania odbyły się miłej atmosferze i były okazją do spotkania się ludzi, często o różnych poglądach, którzy działają na rzecz samorządu i lokalnej społeczności.
 

zdjęcia: Piotr Korczak

Strony, które warto odwiedzić