Niech się darzy w nowych progach

foto

\”Niech się darzy w nowych progach\” – tak poseł Andrzej Gut-Mostowy życzył władzom starostwa nowotarskiego podczas uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej siedziby. Udział w uroczystości wzięło kilkunastu starostów, przedstawiciele władz wojewódzkich, wójtowie, parlamentarzyści.

 „Niech się darzy w nowych progach” – tak poseł Andrzej Gut-Mostowy życzył władzom starostwa nowotarskiego podczas uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej siedziby. Udział w uroczystości wzięło kilkunastu starostów, przedstawiciele władz wojewódzkich, wójtowie, parlamentarzyści, przedstawiciele NFZ, PINB, PUP, Euroregionu Tatry oraz wykonawca inwestycji Stanisław Potoczak.

– 15 lat temu, gdy powstały powiaty – skromnie wyposażono powiat nowotarski we wszystkie obiekty. Przenosiliśmy się, a był czas, że starostwo funkcjonowało w czterech obiektach. Teraz jest jeden budynek i wszystko jest w jednym miejscu – mówił starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Bursa wybudowana została w 1956 roku. – Mieszkało tu 300 dzieci. Potem było ich coraz mniej. Te, które zostały, przeniesiono do bardzo komfortowych warunków – mówił samorządowiec. I przypomniał, że wcześniej w budynku „rocznie spalano 250 ton koksu i węgla”. – To było w centrum miasta! – podkreślił.

Decyzja o remoncie Bursy zapadła w sierpniu 2013, w styczniu tego roku nastąpiła przeprowadzka. Inwestycja kosztowała 13 mln zł.

zdj. Michał Adamowski

Strony, które warto odwiedzić