Powiat Tatrzański ma już 15 lat!

foto

Jubileusz 15-lecia Powiat Tatrzański świętował w Jasnym Pałacu. Odznaczenia państwowe wręczał wojewoda Małopolski Jerzy Miller. Wśród zaproszonych gości byli Poseł Andrzej Gut-Mostowy, senator Stanisław Hodorowicz, europosłanka Róża Thun oraz burmistrzowie, wójtowie i radni z okolicznych gmin.

Jubileusz 15-lecia Powiat Tatrzański świętował w Jasnym Pałacu. Odznaczenia państwowe wręczał wojewoda Małopolski Jerzy Miller. Wśród zaproszonych gości byli Poseł Andrzej Gut-Mostowy, senator Stanisław Hodorowicz, europosłanka Róża Thun oraz burmistrzowie, wójtowie i radni z okolicznych gmin i powiatów.

Powiat Tatrzański tworzy miasto Zakopane oraz gminy – Biały Dunajec, Poronin, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko. Pierwszym starostą został Andrzej Gąsienica Makowski, a jego zastępcą – Andrzej Skupień. Obaj sprawują te funkcje do dzisiaj. Edward Tybor – obecnie przewodniczący RP – 15 lat temu był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Pierwszym przewodniczącym Rady był Bronisław Stoch, obecny wójt gminy Poronin.

– Powiatu tatrzańskiego na mapie wcześniej nie było, ale w naszych oczekiwaniach, marzeniach, działaniach wcześniejszych już był i walkę o niego toczyli i Warszawiacy, którzy kochają ten region i tutaj ludzie od nas, z ministrem Kropiwnickim na czele i Franciszkiem Bachledą – Księdzularzem i burmistrzami Piotrem Bąkiem, Adamem Bachledą – Curusiem. Wszyscy zabiegali i mamy już powiat 15 lat – mówił Andrzej Gąsienica Makowski.

fot. Piotr Korczak

info za podhale24.pl

Strony, które warto odwiedzić