Polscy i słowaccy parlamentarzyści z wizytą u \”Szarotek\”

foto

W sobotę 18 stycznia 2014 r. w Nowym Targu gościły delegacje sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na czele z jej przewodniczącym i inicjatorem spotkania, posłem Ireneuszem Rasiem z Krakowa oraz Komisji Edukacji, Nauki, Młodzieży i Sportu Rady Narodowej Republiki Słowacji.

 W sobotę 18 stycznia 2014 r. w Nowym Targu gościły delegacje sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na czele z jej przewodniczącym i inicjatorem spotkania, posłem Ireneuszem Rasiem z Krakowa oraz Komisji Edukacji, Nauki, Młodzieży i Sportu Rady Narodowej Republiki Słowacji wraz z Vasilem Grivną ambasadorem Republiki Słowacji w Polsce oraz Markiem Lisanskym – Konsulem Generalnym Słowacji w Krakowie. Spotkanie, którego głównym tematem był „System Szkolenia dzieci i młodzieży hokeju na lodzie” odbyło się w Miejskiej Hali Lodowej. W spotkaniu uczestniczyłli posłowie z prezydium komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Oprócz wymienionego Ireneusza Rasia byli to posłowie Jacek Falfus i Jakub Rutnicki. W spotkaniu uczestniczył także doradca ministra sportu Adam Giersz oraz podhalańscy parlamentarzyści senator prof. Stanisław Hodorowicz i poseł Andrzej Gut-Mostowy.

O szkoleniu dzieci i młodzieży w hokejowej w Klubie Sportowym MMKS Podhale oraz historii Klubu opowiedziała Agata Michalska – Prezes Klubu oraz dwukrotny olimpijczyk, jeden z najlepszych polskich hokeistów w historii polskiego hokeja – Walenty Ziętara. Przedstawił on wprowadzony w jesieni 2013 r. program nauki jazdy na łyżwach „Łyżwy i my” dla dzieci z klas I – III szkół podstawowych. O hokeju w Nowym Targu też Czesław Borowicz – były hokeista, trener i burmistrz miasta. Uczestnicy spotkania mieli także okazję obejrzenia„na żywo” treningi kilku grup wiekowych hokeistów.

foto: www.mmks-podhale.pl

Strony, które warto odwiedzić