MMKS Podhale świętuje 80-lecie istnienia klubu

foto

W Urzędzie Miasta Nowy Targ odbyły się uroczystości poświęcone 80 leciu istnienia Podhala Nowy Targ. W obchodach uczestniczył poseł Andrzej Gut-Mostowy

 W Urzędzie Miasta Nowy Targ odbyły się uroczystości poświęcone 80 leciu istnienia Podhala Nowy Targ. W obchodach uczestniczył poseł Andrzej Gut-Mostowy

 „Tu 107 razy hokeiści zdobyli mistrzostwo Polski” – taki banner powinien wisieć przy wjeździe do Nowego Targu – mówił Leszek Rafalski podczas uroczystych obchodów 80- lecia Podhala Nowy Targ. Niewiele brakuje, aby było ich tyle ile jest ulic w mieście (czyli 126) – dodał znany dziennikarz. – Jeśli do tego dojdzie, będzie to największa promocja miasta. Wtedy z całego świata zjadą się dziennikarze, by uwiecznić ten fenomen. Na tych ulicach wychowało się 38 olimpijczyków i 119 reprezentantów Polski. Te liczby są nie tylko sportową wizytówką Podhala, ale przede wszystkim pomnikiem zgodnej pracy ludzi różnych poglądów i zawodów połączonych jedną pasją – budowania mocnej drużyny hokejowej. Jeśli nawet Podhale przegrywa, to wygrywa, bo przecież w innych klubach grają wychowankowie. Podhale ma potencjał, by podtrzymać ducha zwycięstwa. Nawet przy słabym sezonie, rozgrywali spotkania, które zadziwiały wszystkich. Jeśli ktoś powie, że nie da się tego odbudować, to trzeba odpowiedzieć „jak to się nie da, to przecież jest Nowy Targ”.

Na ręce prezes MMKS Podhale, burmistrz wręczył statuetkę św. Katarzyny, nadając klubowi tytuł „Honorowego Ambasadora Nowego Targu” za szczególne zasługi w promocji miasta w kraju i poza jego granicami.

Podczas uroczystości wręczano okolicznościowe statuetki, jako wyraz uznania w działalności na rzecz klubu. Przygotowano ich 250, ale nie wszyscy je odebrali. Większość z nich trafiła do hokeistów, którzy największy wkład wnieśli w rozpoznawalność klubu. Komitet Obchodów 80- lecie nie zapominał także o innych sekcjach, bo klub był wielofunkcyjny. Jako pierwsza powstała sekcja piłkarska, która pod koniec lat 70- tych święciła największy triumf, awans do trzeciej ligi. Wtedy była to faktycznie trzecia liga, o wiele trudniej było się do niej przebić. Sukcesy odniosły też łyżwiarki szybkie na długim i krótkim torze oraz w jeździe figurowej. Mistrzowskie tytuły były też udziałem unihokeistów i unihokeistek, a także sekcji motorowej.

info za www.podhale24.pl fot. Michał Adamowski

Strony, które warto odwiedzić