Inauguracja roku akademickiego na PPWSZ

foto

W auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej po raz 13. zainaugurowany został rok akademicki. Wcześniej w kościele pw. św. Katarzyny odprawiona została msza św. koncelebrowana przez ks biskupa Damiana Muskusa. Na uroczystości obecny był poseł Andrzej Gut-Mostowy

 W auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej po raz 13. zainaugurowany został rok akademicki. Wcześniej w kościele pw. św. Katarzyny odprawiona została msza św. koncelebrowana przez ks biskupa Damiana Muskusa. Na uroczystości obecny był poseł Andrzej Gut-Mostowy i senator Stanisław Hodorowicz.

Uroczystość na terenie PPWSZ rozpoczęto od uczczenia pamięci zmarłej przed kilkoma dniami kwestorki uczelni Dominiki Bartoszewicz. Jak mówił rektor „poświęciła Ona ostatnie 12 lat temu, by uczelnia rosła w siłę i nie miała kłopotów finansowych”.

Iwon Grys zwracając się do studentów powiedział – Witając wszystkich wymieniłam was na końcu, ale to wy jesteście najważniejsi. Zwłaszcza ci, którzy dziś rozpoczynają naukę i życie studenckie. Jestem przekonany, że wiele osób na tej sali zazdrości wam tego. Kilka miesięcy temu nasze mury opuściło 650 absolwentów, ich miejsce zajmiecie wy. Zdobędziecie wiedzę na wysokim poziomie. Pomoże wam w tym świetna i światła kadra nauczycieli, którą szczyci się nasza uczelnia. Nie bójcie się nauki.

W uroczystym akcie przyjęcia w poczet studentów uczelni, czyli immatrykulacji wzięli udział ci, którzy zdobyli przy rekrutacji największą ilość punktów. Byli to: Rafał Wacław, Ewelina Mysza, Maciej Bulanda, Wioletta Marszalik, Anna Komperda, Ewa Stasiowska, Joanna Dziwisz, Maria Styrczula, Tomasz Bartczak i Dawid Skalski.

Ponieważ inauguracja roku akademickiego w PPWSZ połączony była z rozpoczęciem roku nauki słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w gronie tym znaleźli się także przedstawiciele studentów-seniorów: Elżbieta Batkiewicz, Małgorzata Niżańska i Andrzej Pańszczyk.

Wykład inauguracyjny „Koniec życia – aspekty moralne, etyczne i prawne” wygłosił prof. dr hab. nauk medycznych Ryszard Gajdosz.

Inaugurację w tym roku uświetnił występ Chóru Przemienienia działającego przy parafii Przemienienia Pańskiego oraz Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce pod dyrekcją Bartłomieja Rutkowskiego oraz uczelniany zespół Młode Podhale.

W uroczystości wziął udział także nowo mianowany Kanclerz Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu dr inż. Kazimierz Wójcik.

s/zdj Michał Adamowski info za www.podhale24.pl 

Strony, które warto odwiedzić