Prezydent w Zakopanem

foto

Prezydent RP Bronisław Komorowski złożył niezapowiedzianą wizytę w Zakopanem. Wraz z małżonką uczestniczył w uroczystej Mszy św. ekumenicznej inaugurującej jubileuszowy 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, odprawionej w kościele Św. Krzyża

Prezydent RP Bronisław Komorowski złożył niezapowiedzianą wizytę w Zakopanem. Wraz z małżonką uczestniczył w uroczystej Mszy św. ekumenicznej inaugurującej jubileuszowy 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, odprawionej w kościele Św. Krzyża. 

Prezydencka Para przyjechała do Zakopanego z prywatną wizytą. Państwo Komorowscy spotkali się z uczestnikami uroczystości inaugurującej festiwal, mieszkańcami i turystami. Był czas na zdjęcia i krótkie rozmowy. Tegoroczny festiwal honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama. w trakcie wizyty pod Tatrami Prezydentowi towarzyszył poseł Andrzej Gut-Mostowy

 W Namiocie Festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, w obecnosci pary prezydenckiej oficjalnie otworzył 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskch w Zakopanem. 

Podczas koncertu odbyła się tradycyjna prezentacja wszystkich zespołów biorących udział w festiwalu. Każdy z nich zaprezentował kilkuminutowy fragment programu, który przedstawi jurorom podczas występu konkursowego.

fot. Piotr Korczak

Strony, które warto odwiedzić