Prezydenci Polski i Słowacji w Kościelisku

foto

Prezydenci Polski, Bronisław Komorowski, i Słowacji,Ivan Gašparovič, otworzyli V Masowy Bieg Rekreacyjny \”Szlak Bez Granic\”. Trasa biegu prowadzi z Siwej Polany w Kościelisku do Oravic na Słowacji. Prezydenci obu krajów otwierali ten bieg także w zeszłym roku

 Prezydenci Polski, Bronisław Komorowski, i Słowacji,Ivan Gašparovič, otworzyli V Masowy Bieg Rekreacyjny „Szlak Bez Granic”. Trasa biegu prowadzi z Siwej Polany w Kościelisku do Oravic na Słowacji. Prezydenci obu krajów otwierali ten bieg także w zeszłym roku

– To wydarzenie sportowe powinno nas prowadzić ku zrealizowaniu idei zimowych igrzysk olimpijskich w rejonie Tatr – mówił prezydent Komorowski. I dodał: – Razem z prezydentem Gašparovičem chcemy wspólnym wysiłkiem, podobnie jak ten dzisiejszy bieg, wesprzeć ideę zorganizowania w naszych krajach zimowej olimpiady w 2022 r.

 – Konieczne będą decyzje komitetów olimpijskich i decyzje rządowe, aby wspólnym wysiłkiem, także poprzez wspólne wydarzenia, jakim jest transgraniczny bieg narciarski, tworzyć odpowiedni klimat dla zrealizowania wielkiej idei igrzysk olimpijskich w rejonie naszych wspólnych Tatr – kontynuował prezydent.

W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników. Obok prezydentów polski i słowacji na otwarciu biegu byli takze samorządowcy i parlamentarzysci w tym takze poseł Andrzej Gut-Mostowy. Wszystkich gości i uczestników powitał gospodarz imprezy wójt Kościeliska Bohdan Pitoń.

fot. Michał Adamowski dla Podhale24.pl

Strony, które warto odwiedzić