Nowy komendant PSP w Zakopanem

foto

Nowym komendantem PSP Zakopane został młodszy brygadier Stanisław Galica. Swoja służbę rozpoczął od zlozenia przysiegi w zakopiańskiej komendzie. Uroczystości zgromadziła wielu gosci z terenu całego Podhala. Najlepsze zyczenia nowemu komendantowi złożył także poseł Andrzej Gut-Mostowy

 Nowym komendantem PSP Zakopane został młodszy brygadier Stanisław Galica. Swoja służbę rozpoczął od zlozenia przysiegi w zakopiańskiej komendzie. Uroczystości zgromadziła wielu gosci z terenu całego Podhala, w tym samorządowców z terenu powiatu tatrzańskiego. Najlepsze zyczenia nowemu komendantowi złożył także poseł Andrzej Gut-Mostowy.

Młodszy brygadier Stanisław Galica nie po raz pierwszy słuzy w Zakopanem. Wczesniej wiele lat słuzył w zakopiańskiej jednostce. Potem przez kilka nastepnych lat był zastepca komendanta powiatowego PSP w Nowym Targu. teraz wraca do swojej starej jednostki by przejac komendę.

W przemówieniu inuguracyjnym brygadier Galica stwierdził, że największym zadaniem, jakie go czeka jest doposażenie jednostki w nowoczesny sprzęt bojowy. Za swój priorytet stawia sobie udoskonalenie systemu szkolenia strażaków oraz ciągłe podnoszenie ich kwalifikacji – nie tylko strażaków PSP ale też OSP.

fot. Regina Watycha

Strony, które warto odwiedzić