Otwarto nową siedzibę gimnazjum w Czarnym Dunajcu

foto

Oficjalnie otwarto nową siedzibę miejscowego gimnazjum. Poświęcenia placówki dokonał ks. dziekan Krzysztof Kocot.List gratulacyjny w imieniu posła Andrzeja Guta-Mostowego wręczył pani dyrektor gimnazjum dyrektor biura poselskiego, Michał Glonek

 Oficjalnie otwarto nową siedzibę miejscowego gimnazjum. Poświęcenia placówki dokonał ks. dziekan Krzysztof Kocot.List gratulacyjny w imieniu posła Andrzeja Guta-Mostowego wręczył pani dyrektor gimnazjum dyrektor biura poselskiego, Michał Glonek. 

W uroczystości udział wzięły władze gminne na czele z wójtem Józefem Babiczem, duchowieństwo, parlamentarzyści, a także uczniowie, nauczyciele i ich rodzice. Dyrektor szkoły Ewa Palenik nie szczędziła słów podzięki dla wójta i radnych za wysiłek włożony w budowę nowej szkoły.Gimnazjum powstało w zaledwie 2 lata. Jego budowa ruszyła w czerwcu 2010 roku, a została zakończona latem tego roku. Jest ono częścią większego kompleksu oświatowego budowanego od 2004 do 2009 roku, a złożonego z budynku Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej. Inwestycja kosztowała w sumie 16 mln zł, z tego ponad 4 miliony były to środki pozyskane z MRPO. Oddana w tym roku część kosztowała blisko 4, 9 mln zł.

Nowe gimnazjum to budynek trzykondygnacyjny, ocieplony. Jego architektura nawiązuje do istniejącej Szkoły Podstawowej i do architektury podhalańskiej. Budynek gimnazjum jest połączony z budynkiem sali gimnastycznej i szkoły podstawowej. Całkowita powierzchnia użytkowa nowej inwestycji wynosi aż 2334,32 m kwadratowe!

Strony, które warto odwiedzić