Inauguracja roku akademickiego na PPWSZ. Pożegnanie rektora Hodorowicza i powitanie jego następcy.

foto

Po 11 latach pełnienia funkcji rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. Stanisław Hodorowicz przekazał władzę i insygnia rektorskie swojemu następcy prof. Iwonowi Grysowi. Stało się to w obecności gości licznie zgromadzonych na uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki

 Po 11 latach pełnienia funkcji rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. Stanisław Hodorowicz przekazał  władzę i insygnia rektorskie swojemu następcy prof. Iwonowi Grysowi. Stało się to w obecności gości licznie zgromadzonych na uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki na Podhalańskiej Wyższej.

Jako pierwszy głos zabrał prof. Hodorowicz. To jemu przypadł zaszczyt powitania gości. Jak ma to w zwyczaju, robił to imiennie, zatrzymując się przy wybranych nazwiskach i przypominając zasługi poniektórych dla uczelni. Na uroczystości obecni byli parlamentarzyści, w tym poseł Andrzej Gut-Mostowy, samorządowcy, duchowni, przedstawiciele nowotarskiej elity, studenci, a także reprezentanci krakowskiego środowiska akademickiego, w tym rektorzy tamtejszych uczelni.

Prof. Stanisława Hodorowicza wyróżniono tytułem „Zasłużony dla PPWSZ”, przyznanym mu przez Senat uczelni.

Uroczystości zakończyła immatrykulacja z udziałem przedstawicieli studentów pierwszego roku na poszczególnych kierunkach i słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. W imieniu Samorządu Studenckiego krótkie przemówienie wygłosił Dominik Gałuszka, który złożył gratulacje i życzenia nowym studentom oraz zadeklarował wsparcie.

r/ zdjęcia Michał Adamowski, podhale24.pl

Strony, które warto odwiedzić