Prywatyzacja PKL odsunięta w czasie?

foto

Dziś, 23 stycznia, z inicjatywy senatora Stanisława Hodorowicza i posła Andrzeja Guta-Mostowego, w siedzibie PKL odbyło się spotkanie środowisk lokalnych w tym przedstawicieli Miasta Zakopane i Powiatu Tatrzańskiego, zainteresowanych gmin, samorządowców z prezes PKP SA Maria Wasiak

 Dziś, 23 stycznia, z inicjatywy senatora Stanisława Hodorowicza i posła Andrzeja Guta-Mostowego, w siedzibie PKL odbyło się spotkanie środowisk lokalnych w tym przedstawicieli Miasta Zakopane i Powiatu Tatrzańskiego, zainteresowanych gmin, samorządowców z prezes PKP SA Maria Wasiak.

Pani prezes po raz kolejny wyraziła chęć prywatyzacji PKL i podkerśliła determinację zarówno PKP jak i resortu transportu. Uważa że taka prywatyzacja jest niezbędna. PKP nie jest powołane do wykonywania usług turystycznych czym w zasadzie zajmuje sie PKL. 

Samorządowcy w takiej sytuacji poprosili o odsunięcie prywatyzacji w czasie, tak by mogli sie do niej przygotować i wziąść w niej udział, tak by PKL nadal pozostało w rekach społecznych. Pani Prezes bardzo powaznie potraktowała stanowisko władz lokalnych. Obiecała że skonsultuje taka mozliwosc z resortem transportu. 

Obecnie nie jest wyznaczona data prywatyzacji PKL. Dotąd PKP deklarowało że bedzie gotowe do niej w ciagu kilku tygodni. Kiedy stanowisko władz lokalnych zostanie uwzglednione, termin prywatyzacji może przesunąć sie o kilka miesięcy.

fot. pkl.pl

Strony, które warto odwiedzić